Siedzenia samochodowe

Siedzenia samochodowe

Siedzenia samochodowe to elementy, bez których nie można by wyobrazić sobie żadnego samochodu. Ich funkcje są oczywiste – zapewnienie komfortu jazdy, bezpieczeństwa i generalne umożliwienie podróżowania z punktu A do punktu B. Jak bowiem wyglądałaby jazda bez nich? Czasem jednak, to coś więcej niż zwykłe fotele…

Tak właśnie dzieje się w przypadku foteli kubełkowych. Tego typu siedzenia samochodowe wykorzystywane są przede wszystkim w rajdach i szeroko pojętym tuningu. Jakie są zatem ich funkcje? Przede wszystkim, siedzenia samochodowe w sporcie odpowiednio trzymają ciało kierowcy. Z tego też powodu, tego typu produkty są głębokie i relatywnie wąskie. Poprzez tego typu zabiegi kierowca lepiej czuje swój samochód a jazda jest bardziej intensywnym przeżyciem.

Dodatkowo, siedzenia samochodowe kubełkowe mają bardzo duży wkład w bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Są one wykonywane z bardzo trwałych materiałów i adekwatnie twardych, w trosce o to, aby fotel nie zniszczył się w wyniku wypadku.

Tego typu produkty muszą posiadać odpowiednią homologację, która potwierdza, że dany produkt jest komfortowy i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa. Z foteli homologowanych zazwyczaj można korzystać przez 5 lat od daty produkcji, która znajduje się na metce.

Najczęściej, siedzenia samochodowe wspomnianego typu są wykonane z włókna szklanego, bądź mieszanki tego tworzywa z kevlarem. Produkty te charakteryzują się wytrzymałością na zgniecenia i rozciągliwość, są przy tym jednocześnie bardzo lekkie.

Podobne wpisy
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.