Opony całoroczne – czy warto?

Opony całoroczne – czy warto?

Większość kierowców już dawno wymieniła opony z zimowych na letnie. Są jednak tacy, którzy preferują te całoroczne. Sprawdzimy, czy mają one więcej wad, czy zalet.

Tires1Najlepszą porą na zmianę opon na letnie jest czas, kiedy średnia dobowa temperatura wyniesie 7 stopni Celsjusza. Różnica między oponami letnimi, a zimowymi nie dotyczy tylko ich budowy, kształtu, ale też rodzajem mieszanki gum, z której powstały.

Opony całoroczne to potocznie mówiąc mieszanka ogumienia zimowego z letnim. Twórcy takich w każdym aspekcie, tj. budowie, kształcie, głębokości bieżnika i mieszanki gumy muszą iść na kompromis.

Oznacza to, że opony całoroczne nigdy nie będą miały takich parametrów jak opony zimowe, czy letnie. Szczególnie zimą widać różnicę pod względem ich przyczepności.

Mają jednak też swoje zalety. Przede wszystkim są tańsze, brak konieczności wymiany w zależności od warunków pogodowych (sprawdzą się lepiej w okresie zimowym, kiedy występują dodatnie temperatury).

 

Podobne wpisy
3Komentarze
  • ronaldo
  • On: 15 kwietnia 2015

  Kiedyś się zastanawiałem nad takimi całorocznymi ale odradził mi je znajomy wulkanizator

  Odpowiedz
  • Ariel
  • On: 18 kwietnia 2015

  Ja tylko sezonowych używam. Nie uznaje czegoś takiego jak opony całoroczne

  Odpowiedz
  • Martino
  • On: 9 lipca 2015

  od zawsze mam opony sezonowe, tak moim zdaniem jest najlepiej, znajomy ma całoroczne i zdarzyło mi się jechać jego autem, nie prowadziło się go fajnie. Moim zdaniem sezonówki to najlepszy wybór z możliwych, nawet jeśli taki interes wychodzi drożej niż opony całoroczne.

  Odpowiedz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.