Najlepsze rodzinne samochody do 20 tysięcy złotych

Najlepsze rodzinne samochody do 20 tysięcy złotych

Zakup czy wymiana auta zawsze wiąże się z kalkulacjami dotyczącymi ilości potrzebnych i realnie posiadanych pieniędzy oraz potrzeb kupującego. Przykładowo, szukając auta rodzinnego, na pierwszy plan wysuwa się kilka istotnych cech, na które zwracają uwagę kupujący. Również budżet jest zwykle ściśle określony i przeważnie zamyka się w kwocie kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy. Średnia kwota to około 20 tysięcy – mało czy dużo?

Samochód rodzinny – czyli jaki?

W wielu kręgach pokutuje stwierdzenie, że samochód rodzinny to duże kombi albo van. Owszem, samochody te są wciąż popularne, ale od kilku lat nasz rynek poszerza się o całkiem nowe rozwiązania, które pozwalają zaadoptować do potrzeb licznych pasażerów również inne modele aut. W każdym przypadku zwraca się uwagę na kilka szczegółów, istotnych z punktu widzenia kierowcy auta rodzinnego

  • przestronność i wygoda dla pasażerów siedzących na każdym miejscu;
  • bezpieczeństwo;
  • ekonomiczna eksploatacja oraz tanie i dostępne części;
  • niezawodność i trwałość.

Okazuje się, że auto rodzinne wcale nie musi być bardzo duże. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb rodziny. Jeśli w grę wchodzi codzienny dojazd do szkoły i pracy, to doskonale sprawdzą się auta miejskie – choćby kilkuletnie auta segmentu B. W przypadku liczniejszej rodziny i częstych podróży na długiej trasie znacznie lepszym rozwiązaniem jest auto pakowne i większe.

części do Dacia Duster

Jaki samochód rodzinny kupimy za 20 tys złotych

Biorąc pod uwagę średnią kwotę wydatkowaną na zakup używanego auta rodzinnego, można wybrać kilka dobrych modeli, które spełnią powyższe wymagania, stając się dobrą inwestycją na kolejnych parę lat. Pośród nich na uwagę zasługuje choćby Dacia Duster – bardzo popularny ostatnio model. Dacia to reaktywowana jakiś czas temu rumuńska marka – którą przyjęło pod swoje skrzydła Renault. Zarówno zakup nowego modelu, jak i części do Daci Duster nie kosztują fortuny, stąd jej rosnąca popularność jako wszechstronnego auta rodzinnego. Niewątpliwymi atutami jest przystosowanie do jazdy w różnych warunkach terenowych, co daje ogromne możliwości wypadowe – zarówno na długie trasy wakacyjne, jak i weekendowe wycieczki za miasto.

Dacie cieszą się na naszym rynku dużą popularnością jako auta nowe, w związku z czym również zakup kilkuletniego modelu Dacii Duster nie przestawia już problemów. Części do Dacii Duster są bez problemu dostępne w serwisach i co ważniejsze – kupić je można w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu bieżąca eksploatacja oraz doraźne remonty nie musza opierać się na poszukiwaniu kosztownych oryginałów , albo stosowaniu tańszych, ale gorszych zamienników.

Podobne wpisy
1 Komentarza
  1. Artykuł, który z pewnością zyskuje na popularności. Ciężko wyobrazić sobie współczesnych, świeżo upieczonych rodziców bez własnego samochodu. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników na temat dziecięcych fotelików dopasowujących się do niemal wszystkich aut. Bywa jednak i tak, że używane dotychczas auto, nie sprawdzi się jako rodzinny pojazd i wówczas takie wskazówki okazują się bardzo przydatne.

    Odpowiedz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.