Jak wybrać klocki hamulcowe?

Dobrze działające hamulce to podstawa sprawnej i bezpiecznej jazdy. Ważną rolę spełniają klocki hamulcowe, a dbać należy o okresowej wymianie klocków, gdyż ich słaba jakość odbija się na działaniu całego układu.

O tym, jak niezawodne będzie hamowanie decydują przede wszystkim klocki hamulcowe. Dlatego zaniedbanie kontroli stanu klocków może przynieść katastrofalne skutki. Przede wszystkim mowa o bezpieczeństwie jazdy. Ich wytarcie zdecydowanie wydłuży drogę hamowania. Jednak niesprawne klocki powodują także szybsze zużycie się tarcz hamulcowych, które do tanich nie należą.

Klocki hamulcowe dzieli się na przednie i tylne. Kupując je należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Należy dopasować je do naszego stylu jazdy. Jeśli jeździmy spokojnie powinno zastosować się klocki miękkie, które szybciej niż inne dopasowują się do profilu tarczy. Na uwadze także trzeba mieć producenta. Przypominamy, że kupowanie najtańszych części to tylko pozorna oszczędność, która na dłuższą metę okaże się nieopłacalna. Lepsze klocki będą bardziej trwałe i wytrzymałe.

Wielu kierowców zastanawia się, czy można samodzielnie wymienić klocki hamulcowe. Tak, można o ile jednak wie się jak to robić. Jeśli nie czuje się zbyt pewnie, lepiej zlecić to do serwisu, który wykona to profesjonalnie.

Należy pamiętać, że klocki hamulcowe to nie jest część, która po zużyciu będzie wymagała jedynie wymiany, ale zwlekanie z założeniem nowej może spowodować wydłużenie drogi hamowania.

 

Podobne wpisy
1 Komentarza
    • Kos91
    • On: 7 czerwca 2016

    Nigdy, NIGDY nie kupujcie tańszych klocków niesprawdzonych producentów tylko dlatego, że chcecie zaoszczędzić. Oprócz krótszej żywotności takiego produktu, pojawiają się nierzadko inne problemy z ich użytkowaniem i wydajnością. Jeśli nie wiecie co wybrać sugeruję posiedzieć na paru forach, poczytać artykuły czy nawet popytać znajomych.

    Odpowiedz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.