Objawy i wymiana uszkodzonej pompy paliwa

Objawy i wymiana uszkodzonej pompy paliwa

Pompa paliwa jest jednym z kluczowych elementów układu paliwowego w każdym samochodzie wyposażonym w konwencjonalny napęd. Zadaniem pompy paliwa jest jak sama nazwa wskazuje, przepompowanie odpowiedniej ilości paliwa ze zbiornika znajdującego się z tyłu samochodu do układu wtryskowego znajdującego się w silniku. Instalacja stworzona z pompy oraz przewodów paliwowych pełni zatem bardzo odpowiedzialną funkcję. Należy jednak pamiętać, że czasem i tak prosty element może odmówić posłuszeństwa. Zatem jakie są typowe usterki pompy paliwa?

Typowe usterki uszkodzonej pompy paliwa

Do najczęściej spotykanych usterek związanych pompą paliwa należy zaliczyć przede wszystkim zatkanie filtra pompy przez osady i zanieczyszczenia znajdujące się w zbiorniku paliwa oraz problemy z instalacją elektryczną samochodu. Pierwszy przypadek dotyka głównie pomp wewnątrzzbiornikowych, które są na stałe zanurzone w paliwie. By mogły pobierać ze zbiornika paliwo zasysają je na samym dole, blisko dna czyli w miejscu gdzie zbiera się najwięcej osadów i zanieczyszczeń. Jeśli chcemy chronić naszą pompę paliwa przed zatkaniem, a co za tym idzie spaleniem unikajmy jazdy samochodem z głęboką rezerwą stanu paliwa.

Objawy awarii pompy paliwa w samochodzie

Do objawów uszkodzonej pompy paliwa można zaliczyć m.in. trudności z uruchomieniem silnika, gaśnięcie jednostki napędowej nawet podczas trzymania jej na wysokich obrotach, szarpanie podczas przyspieszania oraz spadki mocy samochodu. Uszkodzona pompa paliwa nie jest w stanie zaciągnąć ze zbiornika na tyle benzyny by zasilić nią pracujący samochód. Układ bardzo szybko może się zapowietrzyć i skutecznie unieruchomić nasze auto.

Jak naprawić uszkodzoną pompę paliwa?

W przypadku awarii najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana pompy paliwa na nową. Oczywiście można starać się usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz starannie przepłukać pompę, jednak szanse że będzie ona działać wydajnie i prawidłowo są niskie. Zalecamy więc udanie się do specjalistycznego warsztatu, w którym specjaliści podpowiedzą, czy pompa nadaje się do wymiany, czy jednak warto poświęcić czas i poddać ją kompleksowej regeneracji.

Jeśli szukacie odpowiedniego warsztatu, który kompleksowo i profesjonalnie zadba o Wasz samochód to warto udać się do Bosch Car Service w Waszej okolicy i zapytać o taką usługę. Doświadczenie i doskonałe umiejętności fachowców z pewnością będą pomocne przy prawidłowej diagnozie usterki samochodu.

Podobne wpisy
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.