Jak dobrać części do swojego samochodu?

Jak dobrać części do swojego samochodu?

Liczba kupowanych w Polsce samochodów nowych oraz cały ich udział w rynku motoryzacyjnym jest z roku na rok coraz większy. Coraz częściej widzimy na ulicach samochody nowe, kilkuletnie, które posiadają pierwszego właściciela. Mimo wszystko nadal większość pojazdów osobowych kupowanych w Polsce to samochody z drugiej ręki. Są to w większości wypadków auta, którym gwarancja już się skończyła, a co za tym idzie właściciel samodzielnie musi zadbać o ich stan. Kierowca takiego pojazdu musi zatem wiedzieć w jaki sposób dobrać odpowiednie części, które zapewnią mu bezpieczeństwo na drodze oraz trwałość. W tym artykule postaramy się Państwu pomóc w tej kwestii.

Jak szukać części do swojego samochodu?

Szukanie odpowiednich części do swojego samochodu bywa nie lada wyzwaniem. Najczęściej w tym celu posiłkujemy się jak największą ilością danych na temat swojego samochodu. Zaliczamy do nich m.in. markę, rocznik, wersję, a w razie większych problemów również numer VIN. Coraz więcej sklepów internetowych daje nam możliwość wprowadzania wielu różnych parametrów wyszukiwania części. Warto korzystać z takich opcji, ponieważ dają nam one większą gwarancję znalezienia odpowiedniej dla potrzeb naszego pojazdu części. Ważnym elementem o którym powinno się pamiętać jest również numer części OEM. Jest to indywidualny numer nadawany dla każdego podzespołu naszego pojazdu. Przy jego użyciu również możemy znaleźć interesujący nas element.

części samochodowe

Gdzie znaleźć szczegółowe informacje o samochodzie?

Wspomnieliśmy już, że do wyszukania odpowiednich części samochodowych często przydają się szczegółowe dane na jego temat. Ale skąd je wziąć?

Wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego samochodu znajdują się w jego dowodzie rejestracyjnym. Znajdziemy tam m.in. nr VIN, typ pojazdu, moc silnika, model czy rocznik. Często w samochodach znajdziemy również tabliczki informujące o wersji wyposażenia, kodzie oznaczenia silnika oraz numerze lub symbolu lakieru. Znajdują się one przeważnie pod maską lub w bagażniku.

Co, jeśli pomylimy się przy wyborze części?

Większość obecnych na rynku sklepów internetowych dostarczających swoim klientom części do samochodów umożliwia nam zwrot części w określonym terminie w sytuacji, kiedy została ona źle dobrana. Oczywiście przed zakupem – szczególnie przez Internet, warto sprawdzić czy wybrany przez nas sklep umożliwia coś takiego. Jeśli tak, to możemy spokojnie dokonywać zakupu. Informacje o sklepach motoryzacyjnych można znaleźć na takich stronach jak ta: Czescinr1.pl.

Podobne wpisy
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.